Dzień Chłopaka w klasach IV

Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy Dzień Chłopaka.

Uczniowie klas czwartych piątkowe popołudnie spędzili RAZEM z rodzicami, młodszym rodzeństwem i wychowawczyniami w Siedzibie WKŁ „ Szop” w Trzemesznie. Integracja dzieci z dwóch klas i ich rodziców z nowymi wychowawczyniami, wytworzenie atmosfery życzliwości i wzmocnienie więzi emocjonalnych - to cele tej imprezy.

Razem bawiliśmy się i świętowaliśmy. Chłopcy otrzymali od dziewcząt upominki, a słodkości były już dla wszystkich dzieci. Największą atrakcją było przeciąganie liny i mecz piłki nożnej. W przeciąganiu liny: klasa na klasę, dziewczyny na chłopaków i wreszcie, rodzice z klasy A kontra rodzice z klasy B - puchary zdobyli uczniowie IV B i rodzice IVA! Podczas meczu, któremu sędziował p. Myśliński, chłopcy, chociaż strzelili tylko jedną bramkę na dziewięć swoim tatusiom - walczyli jak prawdziwe lwy.

Dziewczęta starsze i młodsze przygotowały dla panów konkursy wiedzowe, bo przecież nie każdy mężczyzna wie, co to jest makijaż permanentny , kto jest przewodniczącym rodziców w równorzędnej klasie albo gdzie znajduje się najdalej wysunięty na południe punkt Polski.

Tytuł i własnoręcznie zrobiony przez Lilkę puchar „Najsympatyczniejszego Chłopaka Imprezy”, w głosowaniu dziewcząt, otrzymał Błażej Kubiak!

Nie zabrakło rozmów przy wspólnym stole, ale dla wszystkich dzieci najlepsze było tropienie lisa, zabawy na huśtawkach i zjeżdżalni, podchody z latarkami, dart i oczywiście ognisko oraz zabawy.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi WKŁ za gościnę, rodzicom za pomoc i wsparcie - dzięki temu dzień ten był na pewno sympatyczny i miły nie tylko dla chłopców, ale wszystkich naszych uczniów.

K. Borowiecka

A. Gajewska