Wybory do Rady SU

Wrześniowe wybory do Rady SU to tradycja w Szkole Podstawowej w Wędrzynie.

Są one pierwszym krokiem dla młodych ludzi, uczących się promowania własnej osoby i kreatywności. Młodzi wyborcy to uczniowie klas III- VI – przyszły elektorat miasta Sulęcina  i całej gminy.

Wybory zostały poprzedzone zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą, trwającą przeszło dwa tygodnie. 18 kandydatów rozwieszało swoje plakaty z propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. 19 września odbyła się tzw. „ godzina wyborcza”, podczas której kandydaci prezentowali siebie i swoje programy zgromadzonej szkolnej społeczności z klas. III- VI. Pojawiły się ulotki, rymowane hasła i wierszyki. Kolejny dzień był już dniem ciszy wyborczej…

21.09.16r., godzina 10.00 - WYBORY!

Każdy wyborca: uczeń i nauczyciel otrzymał kartę wyborczą, i mógł zagłosować na maksymalnie 5 kandydatów, a następnie wrzucić swoją kartę do urny. Komisja Wyborcza, składająca się z przedstawicieli klas III- VI, zliczyła wszystkie głosy. I…. OTO WYNIKI:

I miejsce - 50 głosów - ZUZANNA CHIRKOWSKA - KL. V

II miejsce - 49 głosów - JULIA KOZICKA - KL. V

III miejsce - 42 głosy - KAROLINA JAKÓBCZAK – KL. VI

IV miejsce - 39 głosów - JAN PIETRZAK- KL. IV B

V miejsce – 29 głosów - BŁAŻEJ KUBIAK - KL. IV B

VI miejsce – 25 głosów - KORNELIA GROMULSKA – KL. VI

Dziękuję całej szkolnej społeczności klas III - VI, Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom oraz Przewodniczącej Rady Rodziców za czynny udział w organizowanych wyborach. Nowej Radzie SU życzymy powodzenia!

Opiekun SU Katarzyna Borowiecka