Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017

1 września w wędrzyńskiej podstawówce zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny. Jak co roku rozpoczął się mszą świętą odprawioną przez księdza kapelana Stanisława Garbacika. Po mszy świętej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu, podczas którego uczciliśmy minutą ciszy i krótkim opisem tego wydarzenia 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pani dyrektor Edyta Jakóbczak powitała przybyłych gości: panią Iwonę Walczak zastępcę Burmistrza Sulęcina, księdza kapelana, Przyjaciela Szkoły pana Wiesława Borowczyka oraz najważniejszych w tym dniu - uczniów i ich rodziców.

Od kilku lat MEN nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem. I tak rok szkolny 2014/2015 był – „Rokiem szkoły zawodowców”, rok szkolny 2015/2016 był „Rokiem otwartej szkoły”, a rok szkolny 2016/2017 jest „Rokiem wolontariatu”.

W bieżącym roku szkolnym zostały utworzone dwie klasy pierwsze. Uczniowie z tych klas zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zarówno dzieci jak i ich rodzice złożyli przed panią dyrektor uroczyste ślubowania. Pani Burmistrz w swoim przemówieniu przedstawiła pokrótce zmiany dotyczące reformy oświaty, jakie czekają uczniów, szczególnie tych rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i szóstej. Następnie życzyła wszystkim wielu sukcesów i dużo sił do nauki i pracy.

Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami.

Czas zacząć naukę i pracę w nowym roku szkolnym!  Powodzenia!

E.D.J., R.M.