Pożegnanie Absolwentów

Jak napisała Paulina Kaszuba, tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, w przygotowanej przez siebie multimedialnej prezentacji, najtrudniejsze są rozstania.

21 czerwca 2016r., uczniowie klasy szóstej wędrzyńskiej podstawówki, wzięli udział w uroczystym Pożegnaniu Absolwentów. Chłopcy i dziewczęta kończący w tym roku szkołę podstawową zaprezentowali paniom dyrektor, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i rodzicom część artystyczną. Rodzice uczniów zaprosili nauczycieli i gości na poczęstunek: upieczone przez mamy absolwentów ciasta, pyszne sałatki i kiełbaski prosto z ogniska! Pomimo ostatnich, wspólnie spędzanych chwil,  humory dopisywały. Zarówno przyszłym gimnazjalistom, jak i ich rodzicom. Przedsiębiorczy ojcowie rozstawili projektor, aby wraz z gronem pedagogicznym obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy Polską i Ukrainą. Porwani duchem rywalizacji rodzice odważyli się nawet stanąć w szranki z największymi z klasy szóstej fanami futbolu i zagrać mecz: rodzice kontra uczniowie. Zwyciężyli…uczniowie. Radości z wygranej nie było końca.

Ten wyjątkowy dla Absolwentów Szkoły w Wędrzynie i ich rodziców dzień z pewnością zapadnie im głęboko w pamięć. Grono pedagogiczne również nie zapomni twórczej, żywiołowej klasy szóstej!

Przyszłym gimnazjalistom życzymy powodzenia i wielu sukcesów!

Aleksandra Chirkowska