Konkurs ,,O Złote Pióro Burmistrza"

Nasze ortograficzne zwycięstwo

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Burmistrza Sulęcina” 2016

- rozstrzygnięty!

W tym roku edycja gminnego konkursu została zorganizowana w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Zmagania były przeznaczone dla uczniów klas III – VI. Wzięło w nich udział 18 uczestników, spośród których wyłoniono zwycięzców. Aby zdobyć upragnioną statuetkę dla swojej szkoły i tytuł Mistrza Ortografii konieczna była nie tylko doskonała znajomość reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Uczeń musiał wykazać się także dokładnością i starannością zapisu tekstu dyktanda, przygotowanego przez doradców metodycznych z Gorzowa.

Członkowie komisji konkursowej skrupulatnie sprawdzali każdą pracę; nawet jeden błąd interpunkcyjny mógł zdecydować o wygranej uczestnika.

Nasi uczniowie, szczególnie ci najmłodsi lubią pisać dyktanda, o czym świadczą wyniki konkursu. Mistrzynią Ortografii bezapelacyjnie została ZUZANNA CHIRKOWSKA - napisała swój tekst bezbłędnie! Najmłodszy uczestnik, JAN PIETRZAK zajął miejsce trzecie w swojej grupie wiekowej.

Z satysfakcją możemy również przedstawić wyniki starszych uczniów, którzy pisali długie i pełne pułapek dyktando dla klas V- VI. KAROLINA BĄCZYŃSKA i PAULINA KASZUBA uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji. W ten oto sposób nasza szkoła zwyciężyła i statuetka Złotego Pióra Burmistrza Sulęcina zawędrowała na honorowe miejsce do szkolnej gabloty, prezentując kolejny sukces naszych uczniów.

Katarzyna Borowiecka