DZIEŃ DZIECKA

Jaki dzień w roku jest najbardziej wyczekiwany przez dzieci? Oczywiście – 1 czerwca! W naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony jest zawsze z rozmachem i pomysłowo. Już kilka dni wcześniej zaczęły się przygotowania do tego, aby czas spędzony tego dnia w murach szkoły upłynął przyjemnie i szybko, zarówno tym najmłodszym, z oddziału przedszkolnego, jak i ich starszym kolegom. A to nie lada wyzwanie! Bo to taki dzień, kiedy dzieci czekają na miłe niespodzianki i radosne zabawy. Niestety, nie dopisała nam pogoda. Festiwal Twórczości Dzieci „Otwarty Umysł” musiano więc przenieść do sali gimnastycznej. Rozpoczął się on od przekazania władzy w szkole na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Amelki Kurz.

Pani dyrektor, E. Jakóbczak, uroczyście oddała rządy dzieciom, które spontanicznie, piosenką „Powitanka,” zaprosiły wszystkich do artystycznych prezentacji. Talenty małych artystów przybrały różnorodne formy. Były ludowe tańce, muzyczne inspiracje piosenką dziecięcą, układy ruchowe, a nawet scenka dramowa „Wesoły żeglarz” - w wykonaniu trzecioklasistów. Już same tytuły wykonywanych utworów: „Tęcza”, „Lato, lato”… sprawiały, że czuliśmy oddech zbliżających się wakacji. Po przerwie nastąpiła druga część festiwalu, tym razem starsi uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne możliwości. Najwięcej braw i uznanie publiczności zdobyli sobie szóstoklasiści. Pomysł Pauliny Kaszuby - autorki i reżyserki odsłony nowoczesnej wersji baśni „Krasnale i Śnieżka” był rewelacyjny!

Namiot słodkości to kolejna atrakcja dnia. W szkolnej stołówce czekały na dzieci pyszne ciasta, upieczone przez mamy, zdrowe truskawki, kolorowe i pyszne galaretki owocowe i napoje. Bo przecież trzeba było nabrać siły do pikniku. Oto szkoła zamieniła się w interaktywny plac zabaw. Dwie animatorki z gorzowskiej firmy sprawiły dzieciakom mnóstwo radości. Kolorowo przebrane, w sposób twórczy i kreatywny przeprowadziły zajęcia. Były tańce, malowanie buziaków, maga układanki, tor przeszkód, gry celnościowe, mega bańki mydlane poszybowały w powietrzu. Do szczęścia jeszcze pyszna pizza i słodycze, wspólne gry i zabawy, więc piknik z wychowawcą i kolegami na pewno będzie długo niezapomniany.

K. Borowiecka