Dzień otwarty w SP w Wędrzynie

Czwartek 12 maja 2016r. był dniem otwartym w wędrzyńskiej podstawówce, w którym przyszli uczniowie naszej szkoły wraz z  rodzicami mogli zwiedzić placówkę oraz spotkać się z przyszłymi wychowawczyniami,  panią dyrektor,  nauczycielami i personelem szkoły.

W progu gości witali uczniowie klas trzecich, wręczając ulotkę promującą szkołę i słodki poczęstunek. Pod opieką nauczyciela odbywało się zwiedzanie szkoły. Każda pracownia zachęcała kolorowymi nowoczesnymi pomocami, instrumentami muzycznymi, eksponatami przyrodniczymi. Dzieci zachwycały się piękną, kolorową, przyjazną świetlicą, salą tradycji i salą gimnastyczną. Rodzicom przypadły do gustu szatnie - oddzielne dla pierwszoklasistów, stołówka szkolna, oferująca obiady dla dzieci, nowoczesne łazienki blisko sal lekcyjnych, nowe boisko do piłki nożnej, zielona klasa, miasteczko rowerowe, bieżnia, plac zabaw oraz amfiteatr. Nauczyciele i wychowawcy  klas I – VI wraz z uczniami przygotowali niespodzianki w postaci własnoręcznie wykonanych upominków, słodkości, krótkich, wierszowanych inscenizacji, pokazów multimedialnych, a nawet możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w grze na instrumencie klawiszowym. W amfiteatrze szkolnym można było spełnić swoje plastyczne marzenie rysując kredą, a na boisku szkolnym swoją sprawność fizyczną pokonując tor przeszkód. Nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców dotyczące między innymi oferty obowiązkowych zajęć edukacyjnych i opiekuńczych, a także bezpiecznego dowozu do szkoły dzieci z Sulęcina.  Nieco oszołomieni i pełni wrażeń, kandydaci na pierwszoklasistów obiecali wrócić 1 września.

B. I.