SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

ELIMINACJE DO LUBUSKIEGO KONKURSU PRO ARTE 2016-04-12

Regionalne Centrum Animacji Kultury wraz z partnerami lokalnymi zaprosiło do udziału w Lubuskim Konkursie Recytatorskim uczniów naszej szkoły. Pragnąc dać wszystkim dzieciom możliwość prezentacji swoich talentów w interpretacji dzieł mistrzów pióra, zorganizowaliśmy w szkolnej czytelni ,w dniach 12 – 13 kwietnia szkolne eliminacje. Czteroosobowe , bezstronne jury oceniło młodych recytatorów w dwóch grupach wiekowych: klas młodszych i klas IV VI. Kryteria oceniania repertuaru dla obu grup były jednakowe i dotyczyły recytacji lub formy jednoosobowej prezentacji tekstu. Oceniano: dobór repertuaru - tu wyraźna przewaga prozy wśród starszych artystów nad poezją u młodszych, poprawną dykcję i sposób interpretacji.

Komisja oceniająca z zainteresowaniem słuchała utworów bliskich młodym recytatorom i biorąc pod uwagę możliwości wykonawcze naszych artystów, wybrała w obu grupach uczniów, którzy 21 kwietnia będą te same utwory ( zgodnie z zaleceniem regulaminu) prezentować w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, podczas eliminacji powiatowych. Są to, zaczynając od najstarszych : Paulina Kaszuba, Roksana Strzelecka, Amelia Kurz oraz Kacper Pietrzak i Zuzanna Chirkowska. W grupie klas I- III zwycięzcy recytatorzy to :Antoni Babiak, Sara Błaszkiewicz, Aleksandra Gromek, Tomasz Parszewski i Jan Pietrzak.

Gratulujemy wszystkim serdecznie i trzymamy kciuki 21 kwietnia, podczas powiatowych eliminacji!

K. Borowiecka, E. Cieluch, T. Pelc