Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Zimowisko 2016- II tydzień

I dzień ,, Strażackie zmagania”

Pierwszy dzień drugiego tygodnia zimowiska należał do strażaków. Z przyjemnością uczniowie naszej szkoły spotkali się po raz kolejny z ludźmi, od których często zależy nasze życie czy zdrowie .Panowie strażacy pokazali uczniom sprzęt, pozwolili przymierzyć, zgodzili się na samodzielne obsługiwanie węża strażackiego. I choć mżyło, wszyscy z ochotą skorzystali z możliwości „gaszenia pożaru”. Reszta dnia upłynęła na grach i zabawach sportowych, a po smakowitym obiadku, powstały wesołe zabawki z kolorowych papierów.

II dzień ,, Karnawał tuż, tuż…”

Kolejny dzień poświęcony został w całości karnawałowym przygotowaniom. Można było wykorzystać swoją wyobraźnię , aby stworzyć interesujące maski karnawałowe i rekwizyty na szkolny bal. Wycinankom i przymiarkom nie było końca, a żeby rozładować narastające emocje, rozegrany został mecz w hokeja i „dwa ognie”.

III dzień ,, Zabawy plenerowe”

Pogoda bywa zaskakująca tak samo, jak kapryśna. Zamiast śnieżnych podchodów, można było zaledwie pospacerować po wiosennie wyglądającym Wędrzynie. Z torbą wypchaną owocami i słodyczami, wesoła gromada wyruszyła na przedwczesne poszukiwania wiosny. Miły spacer zakończył się ogniskiem z kiełbaskami już na terenie szkoły.

IV dzień „Zimowiskowy bal karnawałowy”.

Czwartek należał do Miłosza z klasy 6, bo to on właśnie był „szefem od muzyki” na szkolnym balu. Wspaniałe przebrania, miła atmosfera i udekorowane miejsce do tańców, którym w tym dniu stał się korytarz szkolny sprawiły, że uśmiech nie schodził z ust dzieci. Nie zabrakło również emocji podczas konkursów. Po obiedzie nastąpił moment podsumowania i wręczenia nagród. Wszyscy byli najlepsi. J Każdy w czymś innym. Wspaniały tort z lodową dekoracją od pani dyrektor Edyty Jakóbczak był dopełnieniem karnawałowej zabawy.

V dzień ,, Wizyta w SOK w Sulęcinie….znowu z Wami”

Kolejny raz uczniowie mieli możliwość współpracować z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury. Na zaproszenie dyrektora  p. Jacka Filipka, uczniowie wybrali się na spektakl „Moc dobrego wychowania”. Obejrzeliśmy pełną humoru i żywej akcji opowieść o tym, że bycie miłym dla innych pomaga nam w życiu. Słowa "proszę", "dziękuję" i "przepraszam", to nie żadna magia tylko oznaki dobrego wychowania. Każdy z nas może w życiu pobłądzić. ważne jednak jest, by zrozumiał swój błąd i wrócił na właściwą drogę. Teatr przypomniał wszystkim, że dobroć to nie magia tylko potrzeba serca.

Czas mija szybko, a to co miłe kończy się………wracamy do nauki, naładowani pozytywną energią i mądrościami prosto z desek teatru.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI ZORGANIZOWAĆ ZIMOWY WYPOCZYNEK.

B.S/E.J