Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Zimowisko 2016- Pierwszy tydzień :)

,,ROK  OTWARTEJ  SZKOŁY -  W  FERIE  CZEKAMY NA WAS"

I dzień ,, Sportowe Igrzyska”

Zimowe szaleństwo czas zacząć… z takim nastawieniem udali się do szkoły uczestnicy zimowiska stacjonarnego w wędrzyńskiej szkole. 18 stycznia 2016 r. po dopełnieniu ostatnich formalności i podziale na grupy można już było rozpocząć zimową przygodę.

Pierwszy dzień upłynął głównie pod znakiem zmagań sportowych w Igrzyskach Szkolnych. Każdy uczestnik zimowiska mógł sprawdzić swoje siły w zaproponowanych konkurencjach, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. W przysłowiowym międzyczasie można było uspokoić sportowe emocje wykonując „zimowe” prace plastyczne. Na zakończenie ciepły obiad i nie chciało się wracać do domu…

II dzień ,, Kino wczoraj i dziś”

Kolejny dzień pozwolił uczestnikom zimowiska zgłębiać tajniki wiedzy w zakresie technik prezentacji filmowych podczas warsztatów „Kino wczoraj i dziś”, które odbyły się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Pracownicy SOK-u przygotowali dla dzieci prezentację bajek z końca XX weku oraz animacji współczesnych.

III dzień ,, Kulig leśnymi drogami”

Śnieżna środa pozwoliła uczniom w pełni skorzystać z uroków zimy.

Dzięki pomocy komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, pana ppłk Przemysława Mikołajczaka, atrakcyjnie spędzili czas podczas kuligu w pobliskich lasach. Szczęśliwi uczestnicy zimowiska mogli wymienić się wrażeniami piekąc kiełbaski na ognisku. Nie zabrakło, jak na prawdziwym kuligu kilku upadków, które jednym dostarczały radość a młodszym na przykre zetknięcia z ziemią. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

IV dzień Teatr Internetowy TVP i spotkanie z ratownikiem.

W czwartek na uczestników zimowiska znów czekało moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło emocji podczas turnieju piłki nożnej. Dodatkowo uczniowie obejrzeli przedstawienie teatru internetowego TVP pt. ,,Super Piotruś Pan” oraz uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratowników wojskowego pogotowia ratunkowego.

V dzień ,, Dzień gier i zabaw”

W ostatni dzień I tygodnia ferii uczestnicy zimowiska ponownie odwiedzili SOK, gdzie wzięli udział w zajęciach ph. „Dzień gier i zabaw”. Humory wszystkim dopisywały. Nie zabrakło wizyty w cukierni Monika, gdzie każdy posilił się słodkościami J!

J.J./ E.J