Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

24 Finał WOŚP w SP w Wędrzynie

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, wolontariusze  24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, jak co roku, wzięli czynny udział w kweście na terenie Wędrzyna. Amelia Kurz, Paulina Kaszuba, Karolina Jakóbczak i Julia Kozicka spotkały się z ogromną życzliwością i hojnością, za co bardzo mieszkańcom Wędrzyna dziękujemy. Licytacja przedmiotów zasponsorowanych przez instytucje oraz prywatne osoby odbyła się wyjątkowo w szkole, w której zgromadziło się około 200 osób chętnych, aby otworzyć swoje serce. Licytację poprowadziła p. Anna Michalak, przedstawicielka Rady Rodziców, a występy uświetniły tańce i piosenki w wykonaniu zespołu „Miniaturki”, działającego przy Klubie Wojskowym pod czujnym okiem p. Anny Wyczachowskiej. Sponsorami licytowanych przedmiotów byli: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Starosta Sulęciński Patryk Lewicki, cukiernia „Monika” w Sulęcinie, sklep” Duet” państwa Gudacz, usługi i sklepy sulęcińskie oraz instytucje i prywatne osoby, którym gorąco dziękujemy. Podczas kwesty i aukcji w szkole udało się zebrać 3006,70zł. Cieszy nas fakt, że w tym zimowym czasie potrafimy wykazać się dobrocią i zmobilizować się tak, żeby odnieść sukces: w sztabie w Sulęcinie, który zasiliła kwesta i aukcja w Wędrzynie, zebrano w tym roku rekordową kwotę ponad 30 tysięcy złotych!

A.Ch. B.Sz.