Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Psie Mikołajki

Mikołaj, prezenty, zabawy taneczne przy muzyce… To nie wszystkie atrakcje, które spotkały dzieci z naszej szkoły w ten wyjątkowy dzień. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Panią Sandrą Siedlecką pedagogiem specjalnym i kynoterapeutą, która 7 i 8 grudnia przeprowadziła pokazowe zajęcia z psami Ambrą, Bambi i Keją.

Zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyły dzieci dotyczyły podniesienia poziomu wiedzy na temat potrzeb psa i obowiązków związanych z ich posiadaniem, odpowiedniej opieki, właściwych postaw i zachowań wobec zwierząt, bezpieczeństwa oraz zdrowia. Każdy z uczestników brał aktywny udział w zajęciach. Pani Sandra niezwykle ciekawie i z wielkim zaangażowaniem opowiadała o każdym ze swoich pupili. W zajęciach uczestniczył pies, który prezentował to czego już się nauczył i widać było, że jest szczęśliwy przebywając z dziećmi. Z chęcią do nich podchodził każdemu dawał się pogłaskać. Dzieci mogły go również poczęstować psim smakołykiem. Pani Sandra odpowiadała również na pytania zadawane przez dzieci dotyczące ich pupili. Przygotowała również ilustracje przedstawiające zajęcia z psami oraz wiele akcesoriów przydatnych w pielęgnacji i opiece nad nimi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem brali udział w przygotowanych quizach i konkursach  np. mając zamknięte oczy wkładały dłoń do worka po dotyku musiały odgadnąć co zostało w nim ukryte. Na świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie tych zajęć. Pani Sandra urozmaiciła zajęcia przedstawione w klasach tymi na świetlicy, dzięki temu również po lekcjach dzieci z wielką chęcią brały w nich udział. Na koniec wykonały plakat nt. „Psie Mikołajki”, który wisząc na jednej ze ścian przypomina o tym wyjątkowym dniu.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe, niezapomniane zajęcia.

E.D.J.