Nocne czytanie książek po raz drugi w naszej szkole

W piątek 06.11.2015r. w nastrojowo przygotowanej sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ph. „Nocne czytanie książek”. Kiedy w budynku szkoły zgasło światło 50 dzieci z zapalonymi latarkami rozpoczęło swoją przygodę z książką. Po zajęciu miejsc, rozłożeniu koców i wyjęciu przyniesionej literatury, uczniowie wysłuchali krótkiego opowiadania o historii pierwszych książek .Mali aktorzy ze szkolnego koła teatralnego odegrali scenki, które pozwoliły wszystkim czytelnikom zapamiętać jak wyglądały książki w czasach rzymskich i ile godzin zajmowało „skrybom” przepisanie jednego egzemplarza. Pojawiły się także postacie z ulubionych bajek, które czytały fragmenty przygotowanych tekstów. Wszyscy, którzy zechcieli przeżyć nocna przygodę z książką mieli także okazję stworzyć własną kompozycję plastyczną z gotowych liter, zaprezentować wybrany fragment innym dzieciom i wpisać się gęsim piórem  w księdze pamiątkowej. Fragment ulubionej bajki czytały także głośno pani dyrektor Edyta Jakóbczak, pani Ewa Orzech i pani Beata Szymańczuk. Był też moment na niespodziankę - pani dyrektor przekazała dzieciom 172 książki, pozyskane z projektu europejskiego promującego czytelnictwo. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i wdychały zapach nowych woluminów. Zainteresowanie było ogromne. Udział w spotkaniu wzięli także rodzice uczniów, którzy wspierali swoje pociechy i pomagali czytać. Dziękujemy wszystkim serdecznie i zapraszamy na inne, niemniej ciekawe spotkania.

B.Sz.