Odsłonięcie tablicy

14 września był szczególnym dniem dla społeczności wędrzyńskiej, a tym samym dla uczniów naszej szkoły. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kościele parafialnym  św. Sebastiana odbyła się uroczysta msza w intencji żołnierzy poległych i żyjących, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojskowych, samorządowych, kombatanci, żołnierze, dyrektor szkoły, p. Edyta Jakóbczak, a także mieszkańcy i uczniowie. Udział pocztów sztandarowych i kompani honorowej podkreślił uroczysty charakter tego wydarzenia. Po części oficjalnej ksiądz kapelan A. Samsel dokonał poświęcenia i odsłonięcia tablicy upamiętniającej żołnierzy biorących udział w I i II wojnie światowej. Dopełnieniem uroczystości i podkreśleniem idei pamięci o poległych żołnierzach był występ artystyczny uczniów z V i ucznia Antoniego Babiaka z klasy drugiej, przygotowany przez p. S. Dziadasa. Udział  w uroczystym odsłonięciu tablicy to żywa lekcja historii dla młodego pokolenia Polaków, a pamięć o żołnierzach i słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” na zawsze pozostanie w sercach społeczności uczniowskiej.

E.O