VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza

PISAĆ KAŻDY POTRAFI, KTO UCZY SIĘ ORTOGRAFII!

Znamy wszyscy tę starą zasadę, ale coraz mniej ludzi lubi pisać, a coraz więcej narzeka na polską ortografię. Aby zmienić takie nastawienie, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia, organizowane są cyklicznie w naszej gminie konkursy ortograficzne dla uczniów, w tym roku szkolnym pięć szkół podstawowych wzięło udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA SULĘCINA.

Polska ortografia jest ważna, a jej dobra znajomość przydatna w życiu, stąd 15 maja 2015r. do pisania konkursowych tekstów, przygotowanych przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie przystąpiło 27 uczniów z zaproszonych szkół podstawowych

z Sulęcina, Trzemeszna, Lubniewic, Kołczyna i Wędrzyna.

Dyktando konkursowe pisano w dwóch grupach wiekowych. Oba nawiązywały do zdrowego odżywiania i nawet w tego typu tekstach można zetknąć się z pułapkami typu:” czyha lub ochoczo, chuchro”. Czyli nie taki diabeł straszny jak go malują!

Zwycięzcami ortograficznych potyczek okazali się w najmłodszej grupie :

I MS .- Julia Kamieniczna z Lubniewic,

II MS .- Karolina Bączyńska z Wędrzyna

III MS. - Martyna Milke z Sulęcina.

Wśród starszych uczniów wygrali: Filip Banasiak i Agnieszka Wartownik - Sulęcin

oraz Agata Dec - Kołczyn.

Nagroda główna - Złote Pióro Burmistrza Anno Domini 2015 przypadło Szkole Podstawowej w Sulęcinie. Gratulujemy sukcesu laureatom. II miejsce zajęły Lubniewice, a III ms. - nasza szkoła.

Bardzo nas ona cieszy, szczególnie iż jest to wygrana najmłodszych dzieci, z klas III i IV.

Przed wręczeniem nagród młodym mistrzom pióra, gości zaproszono na poczęstunek, zwiedzanie szkoły i wystawy fotograficznej, związanej z obchodzonym niedawno jubileuszem 15 - lecia placówki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i ich nauczyciele - książki. Kolorowe albumy zapowiadają wakacyjne wojaże, czekające nas już wkrótce.

Statuetka Złotego Pióra trafiła do zwycięskiej szkoły w Sulęcinie. Wspólna fotografia laureatów

z honorowym gościem konkursu - Burmistrzem Sulęcina, Dariuszem Ejchartem oraz z dyrektorami szkół i nauczycielami - będzie długo przypominać, że ortograficzne łamanie głowy warto zawsze pielęgnować.

Katarzyna Borowiecka