Wycieczka do Berlina klas III - VI

Wycieczka do Berlina uczniów klas III-VI zamykała obchody Święta Szkoły, które trwały ponad miesiąc.

29 maja 2015r. chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły zwiedzili stolicę Niemiec, w której 70 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Uczniowie udali się do miejsc związanych z historią Niemiec oraz wielu innych krajów i narodów. Zobaczyli Pomnik Holokaustu, Reichstag, Symboliczny Pomnik Ofiar Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Aleje Unter den Linden.  Widzieli również fragmenty Muru Berlińskiego, poznając losy jego powstania i zburzenia oraz skutki jego istnienia.

Podczas wycieczki nie zabrakło również czasu na zabawę i rozrywkę. Po zwiedzeniu miejsc historycznych, młodzi turyści podziwiali ponad 4 000 barwnych zwierząt wodnych w oceanarium Sea Life & Aqua Dom Berlin, gdzie odbył się przejazd szklaną windą przez wysokie na 25 metrów akwarium.  Natomiast w Legoland Discovery Centre, po obejrzeniu filmu 4D, chłopcy i dziewczęta odkrywali możliwości stworzenia miast, postaci, a nawet kolejki z kloców Lego.

Drogę powrotną uatrakcyjnił konkurs sprawdzający wiadomości dotyczące Berlina i Niemiec, zapamiętane przez uczestników wycieczki. Każdy uczeń naszej szkoły wykazał się  wiedzą i otrzymał nagrodę. Po powrocie do Wędrzyna zmęczonych, ale zadowolonych turystów odebrali rodzice.

Wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale również możliwością zaobserwowania jakości i stylu życia w innym kraju i wielokulturowym mieście. Nasi uczniowie przekonali się, że ludzie o odmiennych wyznaniach, czy innej narodowości, dzięki tolerancji i zrozumieniu, mogą współistnieć i tworzyć dobrze funkcjonujące państwo.