Honorowy gość batalionu

Z okazji obchodów święta 15.batalionu Ułanów Poznańskich im. gen. broni Władysława Andersa w Wędrzynie, na zaproszenie dowódcy batalionu ppłk. Tomasza Borowczyka, w uroczystości uczestniczyła córka generała Pani Anna Maria Anders. Po mszy świętej celebrowanej przez ks. kapelana mjr Szczepana Madonia i złożeniu kwiatów przed pomnikiem i tablicą upamiętniającą stacjonowanie jednostek wojskowych na Ziemi Sulęcińskiej, dalsza część uroczystości odbyła się na placu apelowym garnizonu. Rozkazem dowódcy 15.batalionu Ułanów Poznańskich wyróżnienia prawem noszenia odznaki pamiątkowej batalionu otrzymali: por. Tomasz Ślozowski, chor. Piotr Smejlis, kpr. Mariusz Lisiecki oraz kapelan mjr Szczepan Madoń. Wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało 29 żołnierzy, urlopem okolicznościowym nagrodzono 12 żołnierzy i listami gratulacyjnymi 9 żołnierzy. Oficjalną uroczystość zakończył marsz paradny oraz defilada pododdziałów: szwadronu honorowego wystawionego przez 10 kolumnę piechoty zmotoryzowanej, batalionu dowodzenia strzelców wielkopolskich, batalionu piechoty zmotoryzowanej ziemi rzeszowskiej, 7.batalionu strzelców konnych wielkopolskich, 7.dywizjonu artylerii konnej wielkopolskiej, dywizjonu przeciwlotniczego oraz batalionu logistycznego. W uroczystości uczestniczyli również: nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli i szkół, przedszkolaki, uczniowie, zaproszeni goście, jak również szef sztabu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej ppłk Arkadiusz Mikołajczyk, Prezes Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15.Pułku Ułanów Poznańskich Adam Bech, Starosta Sulęciński Patryk Lewicki, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie nadkom. Paweł Rynkiewicz, oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie st. kap. Bogdan Śnieżek. Na pobliskim placu ćwiczeń odbył się pokaz sprzętu wojskowego, który był ostatnim punktem obchodów.

Wykorzystano tekst i zdjęcia zawarte na stronie powiatsulecinski.pl