Dni otwarte w wędrzyńskiej podstawówce

Od 1 września 2015 roku do szkoły pójdą wszystkie dzieci urodzone w drugim półroczu 2008 roku oraz w 2009 roku. By sprawdzić, jak na przyjęcie dzieci przygotowana jest Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie można było przekonać się 23.04.2015r. w godzinach 16:00 - 18:00. Podczas spotkania przedstawiona została oferta obowiązkowych zajęć edukacyjnych i opiekuńczych, a także sama szkoła. Dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak przygotowała dla gości słodki poczęstunek, którym przybyłych witały w progu szkoły uczennice z klasy II Sonia Dymianowska i Liliana Kłosińska. Dziewczynki wykonywały również dla odwiedzających dzieci kolorowe, papierowe zabawki. Każda pracownia zachęcała kolorowymi nowoczesnymi pomocami, instrumentami muzycznymi, eksponatami przyrodniczym. Dzieci zachwycały się piękną, kolorową, przyjazną świetlicą, salą gimnastyczną, salą zabaw, salą tradycji. Rodzicom przypadły do gustu szatnie - oddzielne dla pierwszoklasistów, stołówka szkolna, nowoczesne łazienki blisko sal lekcyjnych, nowe boisko do piłki nożnej, zielona klasa, miasteczko rowerowe, bieżnia, plac zabaw oraz amfiteatr. Każdy maluch znalazł coś, co go zainteresowało… i obiecał wrócić tu 1 września. Do dyspozycji rodziców w tym dniu była nie tylko dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak, ale także nauczyciele  klas 0-III, pedagog szkolny, nauczyciel religii i muzyki, nauczyciel wychowania fizycznego, sekretarka szkolna oraz panie z obsługi szkoły. Szkołę zwiedziło w tym dniu 60 rodziców wraz z dziećmi - kandydatami na przyszłych pierwszaków naszej placówki. Z przyjemnością spotkamy się ze wszystkimi na apelu inaugurującym nowy rok szkolny.

B.Sz.