Powitanie wiosny.

Realizując podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej pierwszoklasiści postanowili pobawić się w aktorów i wystąpić przed dziećmi z oddziału zerowego z inscenizacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”. Wcześniej na zajęciach zdobywali wiedzę na temat kina i teatru. Poszerzali słownictwo o pojęcia związane z teatrem i kinem, a także oglądali przedstawienie teatralne w internecie. Po przygotowaniu scenografii i strojów, pojawili się na „scenie” gotowi do występu. Najmłodsi widzowie z zaciekawieniem przyglądali się występującym „aktorom”. Wspaniałą recytacją wiersza popisał się Antoni Babiak. Gdy skończyło się przedstawienie, to „artyści” otrzymali od publiczności gromkie brawa Po inscenizacji uczniowie klasy I przekazali zerówkowiczom zdobytą na zajęciach wiedzę, dotyczącą teatru, m. in., jak należy zachowywać się w teatrze, że wizyta w teatrze wymaga starannego, odświętnego stroju. Myślę, że zabawa w teatr jest pożyteczna, gdyż dzieci poznają literaturę, ćwiczą pamięć, pokonują tremę i mają dużą satysfakcję po udanym przedstawieniu.

E. Cieluch