Parada Postaci Literackich

Pierwszy Dzień Wiosny 2015r. obchodzono w szkole w Wędrzynie bardzo nietypowo. Aby tradycja wiosennego przebierania się miała wartość edukacyjną, poproszono dzieci o wcielenie się w wybrane przez siebie postacie literackie. Pomysł spodobał się wielu uczniom i tak, podczas barwnej Parady Postaci Literackich, zaprezentowali się bohaterowie lektur szkolnych, serii książek o Mikołajku czy o Harrym Potterze. Mogliśmy również podziwiać niezliczone księżniczki, złe czarownice, Koty w Butach, Pippi Langstrumpf, Kopciuszka, Pinokia, Alicję z Krainy Czarów, a nawet Oskara z opowiadania „Oskar i Pani Róża”. Impreza ta, to dowód na to, że mimo szerokiego wyboru atrakcyjnych gier komputerowych, uczniowie szkoły w Wędrzynie czytają książki. Za rok czekamy na bardziej nietypowe przebrania, z mniej znanych pozycji. Liczymy na promocję literatury, której nie ma w kanonie lektur, ale która dostarcza młodemu czytelnikowi mnóstwa emocji i przeżyć.