KANGUR MATEMATYCZNY

Konkurs jest elementem międzynarodowych konkursów organizowanych od roku 1991 przez Association Kangourou Sans Frontieres, a z jej upoważnienia w Polsce przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu (TUWiNM). Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest sprawdzoną formą popularyzacji matematyki wśród młodzieży. Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.

Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM, co roku, w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem, gdzie goszczono grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry.

Trzymamy kciuki za uczniów naszej szkoły i życzymy jak najlepszych wyników.

A. G.