Nocne czytanie książek w szkole, w Wędrzynie.

„W dzisiejszym świecie książka nie jest dla dzieci ani jedynym źródłem informacji, ani głównym źródłem rozrywki. Dlaczego zatem powinniśmy sięgać po książki? Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek. Z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo i nie trzeba podłączać jej do prądu. Książka dodaje sił i zapału, dostarcza emocji, może rozśmieszyć lub zasmucić, pocieszyć i wskazać nowe możliwości.”

12.03.2015r. uczniowie klas I-VI spotkali się w świetlicy szkolnej o godzinie 18:00 na „Nocnym czytaniu książek”. Na spotkanie z przygodą zdecydowało się pięćdziesięcioro dzieci. Uczniowie z kocami i latarkami zajęli wyznaczone miejsca. W bujanym fotelu zasiadali ochotnicy, którzy czytali głośno, przygotowany przez siebie fragment. Nastąpiła także prezentacja twórczości dziecięcej uczniów z klasy IV. Dzieci miały okazję złożyć swój podpis potwierdzający udział gęsim piórem, wykonać samodzielnie „pióro” i wypróbować jego moc oraz napisać tekst znikającym atramentem. Był też czas na samodzielne ciche czytanie przyniesionej książki oraz słuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela.

O godzinie 20:00, dzieci niechętnie składały swoje kocyki i gasiły latarki. Obiecały powtórzyć w przyszłości swój udział w takim spotkaniu.

B.Sz.