Z baśniami u pierwszaków

Czwartoklasiści na lekcjach języka polskiego, utrwalając swoją wiedzę z teorii literatury na temat baśni, jako gatunku literackiego, spróbowali tworzyć samodzielnie właśnie tę formę wypowiedzi pisemnej. Tu dobro walczy ze złem, pojawiają się motywy wędrowne: konflikt rodzeństwa, dobra wróżka czy waleczny troll, ale zawsze zwycięża dobro, bo baśnie mają przecież szczęśliwe zakończenia!

Pięknie zilustrowane przez uczniów baśniowe historie w formie książeczek, zostały najpierw ocenione na lekcji języka polskiego, a później zaprezentowane najmłodszym.

Wybrane fragmenty baśni czytali chętni czwartoklasiści, a maluchy słuchały o losach księżniczek, groźnych smoków, małych lisków czy kochanych piesków. Ale zakończenia tych opowieści nie było, bo ciekawość może skłonić nasze dzieci, by już w najbliższy czwartek, przybyły do szkolnej świetlicy i wzięły udział w Nocnym Czytaniu Książek, organizowanym przez panią B. Szymańczuk.

Pamiętajmy wszyscy, że

„Czytając dzieciom na głos,

Mamy okazję kształtować w nich:

wrażliwość, logiczne myślenie i poczucie humoru!!!”

K. Borowiecka

E. Cieluch