Minął drugi tydzień ferii...

23.02.2015r.:  Pogodny poniedziałek.

Drugi tydzień zimowiska powitaliśmy pogodnie i pełni sił na nowe wyzwania. Rozpoczęliśmy zawodami sportowymi - aby rozruszać nasze mięśnie, stoczyliśmy walkę o palmę pierwszeństwa. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, więc rozegraliśmy mecz piłki nożnej na boisku sportowym. Chłopcy z klasy piątej w „mini liście przebojów” nie mieli sobie równych. Większość utworów zaśpiewali po mistrzowsku. Maluchom przypadły do gustu budowle z klocków. Wszyscy chętnie wytężali głowy podczas gier planszowych, układania puzzli i rozgrywek szachowych.

24.02.2015r.:  Sportowy wtorek.

Basen „Kasztelanka” w Międzyrzeczu, to miejsce, do którego zawsze chętnie wracamy. Zabawa i nauka w jednym… Mogliśmy zmierzyć się z własnymi lękami, poćwiczyć pływanie pod okiem „instruktora pana Staszka” i ratowników, albo poszaleć w wodzie z przyrządami do nauki pływania. Po powrocie z przyjemnością zagraliśmy w gry planszowe i zilustrowaliśmy dzisiejszy dzień.

25.02.2015r.:  Ekologiczna środa – zimowisko w Trzemesznie

W ramach współpracy naszej szkoły z WKŁ „Szop” dzieci zostały zaproszone przez myśliwych do siedziby koła w Trzemesznie. Poszukiwanie zagubionego w polu zajączka i spacer leśnymi duktami był pierwszą atrakcją, jaka czekała na gości. Pogadanka nt. ,,Jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach i jakie zostawiają one tropy?” - zainteresowała wszystkich, a pan Łukasz Szmagulski - młody leśnik i myśliwy, potrafił swoją przyrodniczą pasją zainteresować każdego! Zabawy i gry na świeżym powietrzu, wspólne ognisko i konkursy ekologiczne sprawiły, że zadowoleni i pełni wrażeń, nasi uczniowie wrócili do domu.

26.02.2015r.: Karnawałowy czwartek

W czwartek odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem: „Tańczmy, skaczmy i wirujmy, i się zimą nie przejmujmy!”. Od samego rana, na dzieci wraz z opiekunami czekała harcerka Martyna Janicka z 9 Drużyny „Promyki” z Trzemeszna Lubuskiego. Po porannej zabawie na sali rozbrzmiała muzyka, która „porwała” dzieci do tańca. Przeprowadzone konkursy, angażowały wszystkich do zabawy, nie było chwili wytchnienia. Nagrody czekały na tych, którzy przyszli przebrani na bal, w stroje karnawałowe. Z pośród tańczących, jury wyłoniło „mistrzów tańca”. Pozostali uczestnicy także zostali obdarowani drobnym upominkiem. Po pysznym obiedzie, roztańczonym krokiem wracaliśmy do swoich domów.

27.02.2015r.: Spektakl teatralny

Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od wizyty w SOK, gdzie obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. ,,Skradzione mądrości”. Dzieci  aktywnie brały udział w zabawie z aktorami krakowskiego teatru. Po powrocie do szkoły z apetytem zjedliśmy drugie śniadanie zyskując siły do zabaw i gier na powietrzu. Korzystając z zaproszenia pani z ,,zerówki” obejrzeliśmy film przygodowy pt.,, Pięcioro dzieci i coś”. Uroczyste zakończenie ferii nie wzbudziło aplauzu, ponieważ każdy dzień był wesoły i pełen wrażeń, nie było czasu na nudę.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom oraz nauczycielom za zorganizowanie nam wspaniałego  ,,Zimowiska 2015!"