Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 07 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Święta Niepodległości. Jest to szczególne święto. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego narodu. Recytowano m.in. utwory J. Żuławskiego i W. Szymborskiej. Uczniowie klasy trzeciej  wykonali kilka pieśni patriotycznych. Scenografia i wykorzystane rekwizyty pozwoliły widzom zrozumieć sytuację naszego narodu, który przeszedł długą i dramatyczną drogę ku wolności. Pamięć o tak wielkim wydarzeniu jest co rocznie obchodzona w murach naszej szkoły. W bieżącym roku rodzice wykonali, zgodnie z apelem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, kotyliony, które ozdobiły mieszkańców  Sulęcina na obchodach gminnych  tego święta w dniu 11 listopada 2014 r. w SOK. Z góry dziękujemy za pomoc w wykonaniu patriotycznego zadania.

M.L.