SENIORALIA

Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniorów, w liście otwartym z 24 lutego 1999 roku, zwróciła się z apelem

„o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość Seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń”. Z tej okazji 1 października 1999 roku, w Pile, zainaugurowano Międzynarodowe Spotkanie Seniorów, które odbywa się do chwili obecnej. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego święta.

Uczniowie z klasy III odwiedzili seniorów w DPS w Tursku, sprawiając tą swoją wizytą wiele radości przebywającym tam pensjonariuszom. Przecież taniec łączy pokolenia!

Starsi uczniowie zaprosili w mury naszej szkoły zaprzyjaźnionych seniorów do wspólnej zabawy i świętowania. Muzyka wszak łączy pokolenia, dlatego najpierw wszyscy wysłuchali koncertu muzyki klasycznej, w wykonaniu uczennicy

klasy V - Pauliny Kaszuby, następnie mogli ujawni swój talent wokalny podczas karaoke. Babcie i dziadkowie, z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach, gremialnie przyłączyli się do występu małych artystów.

Nie zabrakło też serdecznych życzeń i podziękowań. Uczniowie wręczyli swoim gościom laurki, które specjalnie

na tę okazję wykonały dzieci z oddziału zerowego.

Szczery uśmiech, ciepłe słowa i CZAS WSPÓLNIE spędzony- nie ma nic cenniejszego dla każdego z nas. Dziękujemy!!!

K. B.

A. G.