Kolorowa jesień

8 października 2014r. uczniowie z klasy II a i klasy ,,0” ochoczo wyruszyli na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. W czasie marszu, dzieci obserwowały spadające bukowe liście, które mieniły się w słońcu kolorami złota, a pod butami słychać było ich szum. Mali tropiciele jak prawdziwi detektywi szukali w ściółce skarbów leśnych. Znaleźli tropy dzików i saren oraz stanowisko obserwacyjne myśliwych ukryte w koronie drzewa.  Dzieci posadziły kiełkujące żołędzie, w nadziei, że za rok zobaczą małe drzewka -  dęby. Zebrane i przyniesione do klasy liście i ciekawe okazy,  posłużą  do wykonania interesujących prac plastycznych. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń estetycznych, ponieważ w tym roku zawitała do nas prawdziwa ,, Polska złota jesień”.

B. I.