Biblioteka fajna sprawa, czeka tu książka i dobra zabawa...

Takie hasło przyświecało spotkaniu, które miało miejsce w środę 1 października. Zgromadzone w sali gimnastycznej pierwszaki z wędrzyńskiej podstawówki miały okazję wesoło spędzić czas rozwiązując różne zadania, zagadki oraz popisując się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jako, że hasłem przewodnim spotkania były zmysły, właśnie z nich tj. słuchu, wzroku ,dotyku itd. musiały korzystać dzieci rozwiązując postawione przed nimi zadania. Dzieci uważnie wysłuchały listów znalezionych w książkach listów, w których zapisane były mądre przesłania kierowane właśnie do nich - młodych czytelników. Podsumowaniem całej uroczystości było wspólne ślubowanie pierwszaków złożone przed zaproszonymi gośćmi, a później pasowanie ich na czytelników. Miłą pamiątką tych chwil będą zrobione fotografie oraz drobne upominki, o które tradycyjnie zadbała dyrektor szkoły pani Edyta Jakóbczak. Od tej pory oczekujemy pierwszoklasistów w przyjaznych progach naszej szkolnej biblioteki, gdzie książki pomogą wam poznawać świat i poszerzać wiedzę.

DB