Wyjazd do teatru

Rozlega się dzwonek – jeden, drugi, trzeci; gaśnie światło, unosi się kurtyna. To ważna część przedstawienia, wprowadzająca w świat tajemnicy. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć. 30.09.2014r. uczniowie koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie mieli przyjemność obejrzeć niecodzienną, interaktywną bajkę. Opowieść pt.” Tajemniczy turban” składała się z dwóch baśni turkmeńskich. To historia Lenia, który myślał tylko o sobie i pogardził szczęściem, jakie podarował mu los. Opowieść o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejszego: dobroć, mądrość, uczynność. Wizyty w teatrze, to często okazja do wspólnego, niemal świątecznego spędzania czasu – dziewczynki zakładają  najładniejsze sukienki, chłopcy koszule i  muchy. Sześćdziesiąt minut znakomitej zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Barwne kostiumy, maski, zaczarowane dekoracje  i nieustanna obecność dzieciaków w baśniowej krainie. Pokazujmy dzieciom teatr, bo takie wyprawy na długo pozostają w ich pamięci.

B.Sz