WAKACJE W RUCHU

„Wakacje w ruchu” w wędrzyńskiej podstawówce…

Takie motto przyświecało organizatorom półkolonii, która odbyła się w dniach od 30.06 do 04.07.2014r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Uczestnicy zajęć mile i aktywnie spędzali pierwsze dni wakacji.
   Pierwszego dnia odbyły się igrzyska sportowe. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach indywidualnych m.in. bieg na 60m, skok w dal oraz drużynowych. Najwięcej emocji wyzwoliła rywalizacja w piłce nożnej,  nawiązująca do tegorocznego mundialu. Mieli możliwość w praktyce zastosować zasady fair play i właściwego kibicowania.
   Kolejny dzień letniego wypoczynku minął na zabawach w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym Kasztelanka w Międzyrzeczu oraz zwiedzaniu miasta. Po południu uczestnicy półkolonii udali się na Spotkanie Edukacyjno-Szkoleniowe pt. „EKO-logika” z cyklu „Zielona Polska” do Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Po częściach szkoleniowych, poświęconych relacjom człowieka ze środowiskiem oraz zdrowemu stylowi życia uczestniczyli w koncercie Eweliny Lisowskiej.
   Niestrudzeni uczniowie z opiekunami kolejny dzień poświęcili na podziwianie piękna najbliższej okolicy. Po krótkim instruktarzu z nordic walking udali się na wycieczkę nad Czerwony Potok. Po wyczerpującej wędrówce odpoczywali przy zorganizowanym dla nich ognisku.
   Czwartego dnia uczestnicy udali się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie obejrzeli film 3d „Jak uwolnić smoka 2?” i oczywiście nie mogło zabraknąć posiłku w restauracji McDonalds.
   Podsumowaniem wypoczynku  letniego były zajęcia na sulęcińskiej promenadzie, ćwiczyli w „siłowni pod gołym niebem”, grali w plenerowe szachy i warcaby.
   Czas spędzony na półkolonii upłynął bardzo szybko, ale na pewno na długo pozostanie jeszcze w pamięci jej uczestników.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Sulęcina panu Michałowi Deptuchowi za finansowe wsparcie wypoczynku letniego w placówce.

J. Jeremicz