Potrafimy udzielać pierwszej pomocy

Nadeszła upragniona wiosna. Zaczęły się wycieczki piesze i rowerowe, jazda na rolkach,  hulajnogach, zabawy na trzepaku. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu aktywnie wypoczywając.  Podczas zabaw często dochodzi do nieprzewidzianych wypadków  np. stłuczeń, zranień,  złamań, krwotoku z nosa, przegrzania, zadławienia. Uczniowie klasy drugiej uczyli się jak pomóc sobie i innym,  kiedy  takie  wydarzenie ich spotka. Podczas nauki bandażowania ran, nawet tych najmniejszych było mnóstwo radości.  Wszystkim potrzebującym udzielono pomocy.  Uczniowie  odgrywali  scenki dramowe, przedstawiające wzywanie pomocy przez telefon. Dowiedzieli się, że najgorszym doradcą jest strach i panika. Właściwa postawa może komuś uratować życie. Pamiętajcie o tym - młodsi i starsi.