Dni Sulęcina.

Tegoroczne Dni Sulęcina zbiegły się z 10-tą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Między innymi dlatego dzień zaczął się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Mikołaja. Dyrekcja oraz sztandar naszej szkoły uczestniczył  w mszy, przed którą patriotyczne utwory wykonali uczniowie z wędrzyńskiej szkoły w osobach: Maciej Góral,  Aleksadra Gemza, Klaudia Stanek i Weronika Czejdo. Na placu Czarnieckiego ustawiono scenę, a w pobliżu stanęły stoiska handlowe. Przed częścią oficjalną na scenie zaprezentował się kwartet smyczkowy muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Wystąpili uczniowie z naszej szkoły , Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz dzieci z Przedszkola im. Małych Odkrywców. W przepięknie zatańczonym walcu zaprezentowali się Milena Czopko i Bartosz Miś ze szkoły tańca „Victor”. Bardzo duży aplauz wzbudziło wspólne wykonanie utworu „Kocham Cię Polsko”.

3 maja dyrektor Edyta Jakóbczak otrzymała od Burmistrza Sulęcina i Przewodniczacego RadyMiejskiej w Sulęcinie statuetkę i podziekowania za wkład w rozwój współpracy pomiędzy najmłodszymi mieszkańcami Gminy Sulęcin oraz ich rówieśnikami z miast partnerskich. W naszym przypadku mija właśnie 10 lat współpracy ze Szkołą z Tauche. 27 maja nasi przyjaciele będą gościć w murach wędrzyńskiej szkoły, będziemy świętować 10 urodziny naszej przyjaźni.

Składam podziękowania wszystkim, którzy wspomogli zorganizowanie ww uroczystości.

Dyrektor szkoły.