W poszukiwaniu czasu, czyli inscenizacja teatralna pt. ,,Momo"

- białostocki teatr w interaktywnym przekazie dla szkół.

Przypominamy, że nasza placówka bierze udział w ważnym przedsięwzięciu kulturalnym, jakim jest interaktywny przekaz teatru TVP dla szkół w całej Polsce. Aby rozbudzić apetyty młodych ludzi i ich wychowywać, stwarzamy im okazję uczestniczenia w kodowanym przekazie teatralnym, czyli teatrze na żywo. Styczniowe spotkanie z Melpomeną to widowisko białostockiego teatru pt. „Momo”.

Ekipa gorzowskiego oddziału TVP, która jest patronem tej akcji, odwiedziła naszą szkołę, przeprowadzając wywiad z dyrektorem, rodzicami i oczywiście młodym widzami.

„Momo” - opowieść dla każdego, dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, o uniwersalnym charakterze. Dlatego zaprosiliśmy do jej obejrzenia również rodziców. Przedstawienie dotyczy bowiem ważnego problemu – braku czasu. Zapracowani i zajęci bardzo swoimi sprawami rodzice poświęcają pociechom coraz mniej czasu. Mistrz Hora i jego pomocnik - żółw, Kasjopeja wspierają małą dziewczynkę, Momo, która podejmuje się karkołomnego czynu: walki z groźnymi pożeraczami czasu – Szarymi Panami. To oni kradną minuty, godziny z życia ludzi. I jak to w baśni, dzielna bohaterka i jej przyjaciele pokazują widzom, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca, zwyciężając w ten sposób zło.

Grany na żywo spektakl, po raz kolejny stworzył możliwość, by nasze dzieci poczuły się autentycznymi i aktywnymi odbiorcami teatralnych wydarzeń. A później można będzie opisać swoje wrażenia na lekcji lub z mamą, tatą wybrać się na spacer do zimowego lasu, zagrać w warcaby, poczytać książkę… i po prostu rozmawiać.

Katarzyna Borowiecka