XXII Finał WOŚP

„RAZ DO ROKU WIELKIE GRANIE,

WIELKIE GRANIE W POMAGANIE…”

I już po…

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył swój tegoroczny koncert!

„ Na ratunek”- w tym roku Największa Orkiestra Świata zagrała dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i dla naszych seniorów. Spośród 120 tysięcy wolontariuszy, którzy od godziny 8.45 rozpoczęli kwestę w całej Polsce, na ulicach Wędrzyna pojawiło się ich czworo –to uczennice z naszej szkoły( A. Kubiszyn, A. Kurz, P. Kaszuba i R. Strzelecka). Wspólnie z dorosłymi: paniami: A.Chirkowską, K. Borowiecką i A. Gajewską, a nawet ze wspaniałą babcią Amelki Kurz, sprawiły iż otworzyły się serca i portfele mieszkańców osiedla ,a puszki szybko zapełniały się pieniędzmi ; czerwone serduszka miał każdy, kto tego ranka wyszedł z domu.

Jak duże są pokłady dobra w ludziach?

A ponieważ Wędrzyn przyłączył się do szlachetnej akcji pomagania, stąd zgodnie już z tradycją, po południu, w Klubie 17. Brygady BZ, odbył się wspaniały koncert. Licytacja darów na rzecz Orkiestry przeplatana była występami artystycznymi uczniów naszej szkoły, przedszkola w Wędrzynie oraz zespołu „Miniaturki”. Inscenizacja „Opowieści wigilijnej” uczniów klasy VI rozpoczęła koncert, a później przepiękne piosenki, żywiołowe tańce małych artystów sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy doskonale się bawili i chętnie sięgali do kieszeni. Jako pierwszy wylicytowano pyszny, domowy tort - z logo orkiestry, który ufundowali rodzice piątoklasistów! Szkoła w Wędrzynie pozyskała wielu sponsorów i zebrała dużo rozmaitych darów, gadżetów, upominków- w sumie zebraliśmy:

5. 094 złotych, 61 groszy i 2 euro!!!

To rekordowa kwota, po raz pierwszy w historii Wędrzyna zebraliśmy tak dużą sumę pieniędzy!!!

Ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczniom, rodzicom i nauczycielom szkoły i przedszkola, pracownikom Klubu, którzy przyczynili się do pobicia tego rekordu. Jednak najważniejsze w tym pomaganiu było to, że nasze dzieci zobaczyły, że Największa Orkiestra Świata gra prawdziwym głosem, głosem naszych serc!

K. Borowiecka

A. Chirkowska