Rady dla tych, którzy chcą pięknie czytać!

W grudniu 2013r. klasę III odwiedziła pani Katarzyna Borowiecka, która poprowadziła lekcję języka polskiego ph. „Rady dla tych, którzy chcą pięknie czytać”. Nauczyciel polonista poznał najpierw umiejętność głośnego czytania tekstu przez trzecioklasistów, a następnie wyjaśnił im zasady głośnego, pięknego czytania i przedstawił swoje doświadczenia czytelnicze. Rozdał też dzieciom karteczki, na których były wskazówki dotyczące pięknego czytania. Następnie p. Kasia czytała uczniom fragmenty lektury „Dzieci z Bullerbyn” i sprawdzała stopień zrozumienia wysłuchanego tekstu. Na zakończenie wspólnie z nauczycielem e. wczesnoszkolnej przeprowadziła  pogadankę o znaczeniu czytania w życiu każdego człowieka. Dzieci z wielką uwagą słuchały wszystkich rad dotyczących pięknego czytania. Mamy nadzieję, że takie zajęcia  ułatwią uczniom klasy III adaptację w klasie czwartej. Współpraca nauczyciela klasy III z nauczycielem języka polskiego nawiązuje do zaleceń Raportu OBUT 2013r., zalecającego położenie nacisku na umiejętność czytania w różnych aspektach .

E.C.