• Odwiedziny: 1511953

Mikołajki w szkole

Tradycyjnie 6 grudnia, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Szczególnie dużo prezentów dostały dzieci z oddziału przedszkolnego, ale i dla innych nie zabrakło łakoci i upominków. Mikołaj odwiedził wszystkich,  tych grzecznych, i tych niegrzecznych. W tym roku Mikołaj przybył z pomocnicą , uroczą Śnieżynką. Towarzyszyły mu także aniołki i elfy ze szkolnego koła teatralnego. Święty Mikołaj jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął…nikt nie zauważył kiedy. Pewnie śpieszył się do innych dzieci. Mikołajkowym prezentem był też tego dnia Internetowy Teatr TVP dla szkół. W tym szczególnym dniu uczniowie obejrzeli spektakl „Szelmostwa Lisa Witalisa” przedstawiony przez Teatr Polski w Bydgoszczy. To był bardzo miły dzień.

B.Sz.