Lekcja historii - Bitwa pod Grunwaldem

W ramach współpracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielami przedmiotowcami, klasa III uczestniczyła w dniu 27 listopada 2013r. w pierwszej lekcji historii prowadzonej przez nauczyciela historii, pana Mariusza Lubaczewskiego.

W historii Polski jest szczególne wydarzenie, które należy zapamiętać – Bitwa pod Grunwaldem. Polacy odnieśli wtedy jedno z najważniejszych zwycięstw w naszych dziejach. Pan Mariusz bardzo ciekawie nam o tym opowiadał, jak również o królu Władysławie Jagiełło, o herbach, jako przynależności do rodu rycerskiego, a przede wszystkim o samej bitwie.

Na koniec mogliśmy obejrzeć fragment filmu „Krzyżacy” a także reprodukcję obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

Dzięki pokazowi multimedialnemu lekcja była interesująca, a dzieci opuściły gabinet historyczny zadowolone. Uczniowie klasy III zgodnie z opracowanym Raportem OBUT 2012 i wskazaniami współpracy nauczycieli I etapu nauczania z edukacją w klasach IV- VI, będą jeszcze mieli możliwość uczestniczenia w innych tego typu zajęciach. Najbliższe spotkanie odbędzie się w grudniu, z nauczycielem języka polskiego, panią Katarzyną Borowiecką.

Ewa Cieluch