25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2013 roku, w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, miękki, puchaty i taki z łatką, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Nasza szkoła postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia organizując happening dla uczniów wszystkich klas. Dzieci przyniosły swoje misie, aby zaprezentować podczas szkolnej imprezy. Oprócz wesołej zabawy w rytmie "misiowych" piosenek, konkursów  oraz recytacji wierszy. dzieci zapoznały się z historią  pluszowego misia, przypomniały sobie także losy Niedźwiedzia Wojtka, żołnierza w armii generała Andersa. I choć w dzisiejszych czasach panuje moda na ,,upiorne” zabawki, pluszak wcale nie stracił na atrakcyjności, co udowodnili nam nasi uczniowie.

B.Sz.