• Odwiedziny: 1511928

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...

W dniu 14 listopada  w naszej szkole odbyły się zajęcia kulinarne z kucharzem oraz przedstawicielami AGENCJI RYNKU ROLNEGO w ramach akcji „Owoce w szkole”, programu mającego na celu uświadomienie najmłodszym „ niejadkom”  jak ważne jest spożywanie owoców i  warzyw.  Podczas spotkania uczniowie klas I –III rywalizowali ze sobą, popisując się wiedzą na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Segregowali zdrowe i szkodliwe produkty spożywcze,  odgadywali rebusy,  zagadki o owocach i warzywach. Rozpoznawali je za pomocą zmysłów: smaku, dotyku i węchu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali upominki. Każdy z uczniów miał możliwość przygotowania zdrowej kanapki, którą mógł skonsumować. Twórcy najciekawszych zostali nagrodzeni przez kucharza. Za wytrwałość i rozległe wiadomości wszyscy otrzymali  książeczkę o owocach i warzywach, plan lekcji, puzzle „Piramida zdrowia”, odblaskową gruszkę, zakładkę – jabłuszko. Warto przypomnieć, że szkoła uczestniczy w programie od 2009 roku. Dziękujemy przedstawicielom ARR za ciekawe i bogate pod względem dydaktycznym zajęcia kulinarne.

Bogusława Grzegorek