Opiekujemy się klasą pierwszą

W programie wychowawczym klasy V znalazło się bardzo ważne zadanie: opieka nad najmłodszymi kolegami, bo w naszej szkole sześciolatkom i ich starszym o rok kolegom z klasy pierwszej, poświęcają dużo uwagi nie tylko nauczyciele, ale cała szkolna społeczność!  Piątoklasiści odwiedzili uczniów klasy I a i ich wychowawczynię, p .B. Imańską. Nastąpiła wzajemna prezentacja oraz wręczenie upominków. Starsze dzieci, w dowód sympatii dla pierwszaków przyniosły zabawki, laurki z życzeniami, wręczyły zabawne gadżety, a potem zaprosiły ich do swojego gabinetu. Najmłodsi zajęli miejsca w ławkach starszych kolegów  i obejrzeli przygotowany przez dziewczęta nowoczesny taniec. Była deklaracja pomocy   i opieki nad klasa pierwszą, a na pamiątkę spotkana p. Imańska wręczyła na ręce gospodarza klasy V, Klaudii Stanek portret NONI - laleczki na smutki i kłopoty, by wspierała ona w trudnych chwilach wszystkich piątoklasistów!  Wspólne zdjęcia zapewne też będą długo przypominać wszystkim o tej ważnej wizycie, a deklaracja pomocy i opieki nad pierwszakami może stanie się zaraźliwa i w ślady uczniów klasy V pójdą pozostali koledzy?

K. Borowiecka