Internetowy teatr TVP dla szkół - Calineczka

22 października  uczniowie wędrzyńskiej podstawówki przez 2 godziny bawili się na spektaklu „Calineczka” odegranym przez aktorów z gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Historia maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat z pąka kwiatu, towarzyszy nam już od paru pokoleń. I jak to z baśnią bywa, wciąż warto ją czytać, a jeszcze lepiej opowiadać własnymi słowami. Wtedy baśń staje się zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć siebie. "Calineczka" - musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena, to pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni. Chociaż  wszyscy znają historię Calineczki i każdy był kiedyś mały, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przekonali się, że  to wcale nie takie łatwe, gdy świat wokół zdaje się być wielki, dziwny i uszyty całkiem nie na naszą miarę. Następny spektakl już za miesiąc. Czekamy!

B.Sz.