Boisko do piłki nożnej w Wędrzynie już otwarte!

W dniu 10 października 2013 r. przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie dokonano uroczystego otwarcia i oddania do użytku nowo wybudowanego boiska do piłki nożnej. W ramach inwestycji współfinansowanej przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013 powstało boisko do piłki nożnej o wymiarach 56 m x 26 m z nawierzchnią z trawy sztucznej syntetycznej. Ponadto boisko jest wyposażone w 2 bramki do piłki nożnej, oświetlenie, monitoring oraz trybuny z 60 miejscami dla kibiców. Dodatkowo cały obiekt zyskał ogrodzenie o wysokości ponad czterech metrów typu Bekasport. Inwestycję zrealizowała firma Sofi-Sport z siedzibą w Poznaniu. Realizację inwestycji rozpoczęto w kwietniu, a zakończono we wrześniu 2013 r. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 510.502,39 zł, w tym dofinansowanie z LGD wyniosło 311.548,00 zł.

Podczas uroczystości gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak, która pokrótce scharakteryzowała zadania wykonane podczas realizacji inwestycji i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w jej realizację. Uroczystego otwarcia boiska i przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak, Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo oraz Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Józef Giemza. Uroczystego poświęcenia boiska i błogosławieństwa udzielił ks. mjr Szczepan Madoń Kapelan Parafii Wojskowej p.w. św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania Ilona Wojciechowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie Leon Szczepański, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie Jerzy Wróżek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Patryk Lewicki, dyrektorzy sulęcińskich placówek oświatowych, przedstawiciele wojska, inspektorzy nadzoru budowlanego, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny. Nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów w postaci piłek do gry, których uczniowie uzbierali pokaźną ilość. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego wręczyli Burmistrzowi Sulęcina Michałowi Deptuchowi strój honorowego członka drużyny piłkarskiej. Jak na obiekt sportowy przystało nie mogło zabraknąć pokazu „cheerleaderek" w wykonaniu Zespołu Miniaturki z Klubu Wojskowego w Wędrzynie. Uczniowie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego zaprezentowali również pokaz rozgrzewki przygotowany dla piłkarzy. Na zakończenie goście zaproszeni na uroczystość strzelili kilka celnych bramek testując nowe boisko.

Mieszkańcom Wędrzyna życzymy przyjemnego spędzania wolnego czasu na nowym boisku.

(Strona sulęcińska)