Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-29

  Imieniny: Michaliny, Michała


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1290931
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

2 września był dniem, w którym  w wędrzyńskiej podstawówce uroczyście rozpoczęło rok szkolny 142 uczniów. Po uroczystej mszy sprawowanej przez kapelana Szczepana Madonia, brać uczniowska, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w szkolnej sali gimnastycznej, aby zainaugurować nowy rok szkolny oraz uczcić chwilą ciszy 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Dzieci, które wróciły po wakacyjnym wypoczynku w szkolne mury, z uśmiechem witały swoich dawno niewidzianych kolegów i nauczycieli. Miłym akcentem było obdarowanie uczniów słodyczami przez prezesa Wojskowego Koła Łowieckiego „Szop”- pana Jacka Borowieckiego.

Tylko dzieciom z oddziału przedszkolnego i pierwszakom, a także ich rodzicom towarzyszyła lekka nutka niepokoju- „Jak to będzie w szkole?” W bieżącym roku w ławkach szkolnych zasiądą pierwszoklasiści z klasy I a i I b. Właśnie podczas uroczystego apelu złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów wędrzyńskiej szkoły. W pasowaniu uczestniczył również pan Ryszard Nowicki- Naczelnik Oświaty w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie, który za wspieranie szkolnej działalności edukacyjnej został odznaczony medalem „Przyjaciela Szkoły”, wręczonym przez dyrektor szkoły Edytę Jakóbczak. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie po wakacjach.

Czas wracać do pracy!

Życzymy wszystkim samych sukcesów i spokojnych dni, które będą upływały na nauce i zabawie.

D. B, A. K.