ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012- 2013

28 czerwca to jeden z najważniejszych dni w życiu ucznia - dzień zakończenia nauki, dzień pożegnania z wychowawcą, z nauczycielami, z kolegami i przyjaciółmi.

Tego dnia po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, przywołując wszystkich do szkolnego amfiteatru, bowiem tu rozpoczął się ostatni w tym roku apel.

Podczas szkolnej uroczystości, na którą zaproszono wielu znakomitych gości, m.in. zastępcę burmistrza Sulęcina, p. Z. Grucę, przedstawicieli wojska i osoby zaprzyjaźnione ze szkołą: księdza kapelana, rodziców, kierowniczkę Klubu Wojskowego, prezesa Koła Łowieckiego, kierownika Domu Joannitów - przyznano wiele nagród i wyróżnień naszym uczniom.

Nauka łączy się z wysiłkiem włożonym w jej zdobywanie, jest też przyjemnością odkrywania tego, co najważniejsze w życiu człowieka. Stąd zarówno wzorowi uczniowie, jak i ci, którzy zdobywali medale sportowe, aktywnie działali w szkolnych organizacjach, brali udział w licznych konkursach i szkolnych przedsięwzięciach, otrzymali książki, dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Najczęściej na podium amfiteatralne wywoływano Ewelinę Kaszubę, szóstoklasistkę, która jest Najlepszym Absolwentem i jednocześnie Prymusem Szkoły 2013, ze średnią ocen 5, 83.

Ewelina otrzymała również nagrodę specjalną, ufundowaną przez Burmistrza Sulęcina, p. M. Deptucha, za najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty, a dzień wcześniej została stypendystką naszej szkoły, w dziedzinie sportu i nauki.

Znaczącym momentem uroczystości było wręczenie medalu Przyjaciela Szkoły.

Tym zaszczytnym tytułem obdarowano p. Jacka Cielucha, kierownika Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie. W podziękowaniu za cenną dla obu stron współpracę, życzymy naszemu nowemu przyjacielowi, aby:

„ jako kawaler po sprawiedliwości, ze ślubami wieczystymi, pozostał przyjacielem naszej szkoły po wsze czasy”.

Apel zakończyło przekazanie sztandaru uczniom z klas młodszych oraz ślubowanie absolwentów, złożone na ręce dyrektor szkoły, p. E. Jakóbczak. Życzymy naszym szóstoklasistom by spotykali na swojej edukacyjnej drodze, w gimnazjum, tylko wyrozumiałych, serdecznych i oddanych im nauczycieli – tak, jak w tej wędrzyńskiej szkole. A wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, wspaniałych, słonecznych wakacji. Do zobaczenia…

K. Borowiecka