SKO to dobra sprawa, oszczędzanie i zabawa

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Zachęca on  najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. 28.05.2013r. uczniowie wędrzyńskiej podstawówki odwiedzili Bank PKO BP w Sulęcinie, w którym mają otwarte rachunki oszczędnościowe w ramach SKO. Pracownik banku p. Marzena Kierzkowska oprowadziła uczniów po budynku banku, zapoznała z pracownikami oraz profesjonalnie opowiedziała o pracy i funkcjonowaniu placówki. Nowe SKO to oferta produktowa dla szkół, rad rodziców oraz praktyczna nauka obsługi konta bankowego dla uczniów poniżej 13 roku życia, Dzięki udziałowi w programie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie  nauczą się zarządzania finansami osobistymi, wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania, zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie oraz nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych. Z bankowego konta korzysta 44 uczniów naszej szkoły. Zachęcamy innych do oszczędzania i założenia konta.

B.Sz.