IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza

PISAĆ KAŻDY POTRAFI, KTO UCZY SIĘ ORTOGRAFII!

Znamy wszyscy tę starą zasadę, ale coraz mniej ludzi lubi pisać, a coraz więcej narzeka na polską ortografię. Aby zmienić takie nastawienie, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia, organizowane są cyklicznie w naszej gminie konkursy ortograficzne. Kolejna edycja konkursu ortograficznego uczniów szkół podstawowych zorganizowana została przez Szkołę Podstawową w Sulęcinie. Do pisania konkursowych tekstów, przygotowanych przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, przystąpili w tym roku uczniowie z zaproszonych szkół podstawowych: Sulęcina, Trzemeszna i Wędrzyna. Dyktando konkursowe pisano w dwóch grupach wiekowych, a komisja musiała bardzo uważnie sprawdzać teksty, ponieważ poziom „zawodników” okazał się wyrównany. Mistrzowie pióra zastanawiali się jednak długo, jak pisać: „czyha, piegża, czy gżegżółka”? Dyktanda były długie i naszpikowane wieloma trudnościami językowymi. W tym roku szczęście dopisało uczniom z Wędrzyna. Zwyciężczynią ortograficznych potyczek w grupie klas III- IV jest MILENA JÓŹWIAK , a trzecie miejsce, w kategorii klas IV-VI, zajęła jej starsza siostra, SARA JÓŹWIAK z klasy VI. Nagroda główna - Złote Pióro Burmistrza Anno Domini 2013 przypadło Szkole Podstawowej w Sulęcinie, my zajęliśmy miejsce drugie. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a laureaci – słowniki. Gratulujemy uczestnikom i ich nauczycielom!

Katarzyna Borowiecka