„ OLIMPIJSKIE ZMAGANIA PRZEDSZKOLAKÓW ”

W środę 15 maja w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie było niezwykle gwarno i wesoło. W tym dniu w ramach „Drzwi Otwartych” w naszej szkole zorganizowana została Olimpiada Przedszkolaka ph. „Wiemy i potrafimy-dobrze się w grupie bawimy”. Wzięły w niej udział dzieci z Przedszkola nr 1i nr 2 z Sulęcina oraz Przedszkola z Wędrzyna. Nie zabrakło również drużyny gospodarzy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej. Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej i umiejętnościowej w duchu idei olimpijskiej oraz integracja przedszkoli. Olimpiadę rozpoczęło uroczyste wprowadzenie i wzniesienie znicza olimpijskiego.

Zawody oficjalnie otworzyła  p. dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak. Mali i dzielni zawodnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach, również sprawnościowych m.in. takich jak : tor przeszkód, skoki na piłce, jazda na hulajnogach, rysowanie kredą na chodniku. Nad poprawnością i dokładnością konkurencji czuwało jury. Olimpiadę Przedszkolaka wygrało Przedszkole nr 2 „Małych Odkrywców” z Sulęcina, II miejsce zajęło Przedszkole nr 1 „Małego Przyrodnika”, III miejsce gospodarze-Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, IV miejsce- Przedszkole „Przyjaciele Zielonego Lasu” z Wędrzyna. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, a rywalizującym drużynom z rąk p. Edyty Jakóbczak wręczone zostały medale, dyplomy i przepiękne maskotki. Wszyscy bawili się wspaniale, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i „zdrowej rywalizacji”. Dlatego bez względu na zdobyte miejsce wszystkie dzieci zwyciężyły.

Mamy nadzieję, że przez udział w „Dniach Otwartych” i Olimpiadzie Przedszkolaka zachęcimy dzieci 6-letnie do wcześniejszej nauki jako I-klasa oczywiście w murach naszej szkoły.

Joanna Cichała