• Odwiedziny: 1522079

JEM SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO

zbilansowane śniadanie w klasie VI

Polskie dzieci mają najłatwiejszy dostęp do niezdrowej żywności na tle innych krajów europejskich i co raz częściej cierpią na nadwagę i otyłość. Liczba dzieci z nadmierną masą ciała stale rośnie. Szkoła i rodzice mogą zmienić ten stan rzeczy.

W ramach VI edycji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” szóstoklasiści spotkali się na godzinie wychowawczej ze szkolną pielęgniarką, która przekazała im w ciekawy sposób, jak ważna jest dla ich rozwoju zbilansowana dieta i aktywny wypoczynek oraz informacje, o tym, że należy zwracać baczną uwagę na to, jakiej jakości żywność pojawia się na naszych stołach.

Na kolejne zajęcia z wychowawcą uczniowie przynieśli autorskie, kolorowe i zdrowe dania. Były sałatki i surówki na bazie owoców i warzyw, czyli źródło witamin tak ważne dla młodych organizmów. Taki wspólny posiłek, skomponowany zgodnie z założeniami tzw. piramidy zdrowia, zjedzony z kolegami, może być początkiem zmian nawyków żywieniowych wielu naszych uczniów.

K. Borowiecka