Święto Szkoły 2013-Festiwal piosenki żołnierskiej i wojskowej

To już 13 lat od kiedy  Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego rozpoczęła swoją działalność.Aby upamiętnić tak ważne „urodziny”  uczniowie klas 0-VI wzięli udział w zorganizowanym z tej okazji Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Wojskowej. Była to piąta uroczystość, zorganizowana w związku z obchodami Święta Szkoły. Najpierw zabrzmiały fanfary jak na prawdziwym festiwalu, a następnie konferansjerzy z klasy III Oliwia Zagrodnik i Dawid Flisikowski powitali zebranych gości. Uroczystość otworzyła pani dyrektor, Edyta Jakóbczak, natomiast akompaniował małym artystom pan Stanisław Dziadas. Piosenka towarzyszyła żołnierzom podczas walki o wolność, zagrzewała do boju, dodawała otuchy i wiary w rychłe zwycięstwo. Uczniowie naszej szkoły przypomnieli takie utwory jak: Serce w plecaku, Myśmy są wojsko, Marsz I Korpusu, Pałacyk Michla, Legiony, Piechota. Radość z wolnej i niepodległej ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów-uczniowie szkoły o tak chlubnym imieniu, w 13 urodziny wyśpiewali tę radość z głębi  swoich małych serc.

B.Sz.