Edukacja teatralna w szkole

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” zawitał u nas już po raz drugi. 19 IV 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie  chętnie przyjęli zaproszenie na premierę nowego spektaklu pt. "Dziadek do orzechów" Kieleckiego Teatru Tańca. Balet z muzyką Piotra Czajkowskiego miał premierę 120 lat temu. Od tego czasu było wiele realizacji tego wyjątkowego widowiska. W oryginalne, we śnie Klara i przemieniony w młodzieńca dziadek do orzechów podróżują po różnych krajach. W interpretacji Kieleckiego Teatru Tańca akcja opowieści rozgrywała się w galerii handlowej, a w każdym z odwiedzanych sklepów wykonywane były konkretne tańce. Choreografia widowiska została stworzona w stylu tańca modern jazz, z elementami tańca klasycznego oraz hip hopu. Było baśniowo i magicznie.
Aranżacja Kieleckiego Teatru Tańca stanowiła piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych.

B.Sz

Wędrzyńscy uczniowie doświadczyli wiele wrażeń przy pięknej klasycznej muzyce i choreografiach stworzonych przez wybitnych artystów.

Święto tańca otworzył spektakl „Dziadek do orzechów", który dzięki transmisji przez Internet zorganizowanej przez kielecki oddział TYP obejrzeć mogli uczniowie w szkołach w całej Polsce.

Blisko 30 tysięcy uczniów z 350 szkół w całej Polsce w tym uczniowie oddziału zerowego oraz klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie obejrzeli w piątek, 19 kwietnia, transmisję spektaklu „Dziadek do orzechów" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

To część projektu pn. „Internetowy Teatr TVP dla szkół". Było to drugie spotkanie z prawdziwym teatrem w sieci…

W ramach wspólnej inicjatywy KTT i Telewizji Polskiej S.A.  Spektakl zobaczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają zrealizować te cele szybko i na dużą skalę.

.